Дарина Віленська: 7 головних якостей професійного рекрутера

Дарина Виленская

Дарина Віленська: 7 головних якостей професійного рекрутера

Дарина Віленська, співвласниця та партнер Recruitment Partnerstvo — про те, чому її навчив 13-річний досвід у рекрутменті та якими ключовими вміннями і якостями має володіти професійний рекрутер.

  1. Об’єктивність. Одна з найважливіших якостей в роботі рекрутера — об’єктивність і безоціночність по відношенню до кандидата і клієнта. Вам можуть подобатись або не подобатись люди —  це не має значення. Рекрутер не має спиратись на особисті симпатії, уподобання і смаки. Люди не мають вас розчаровувати чи шокувати. Розчарування — це шлях до виходу з професії.
  2. Орієнтованість на результат. Безперечно, процеси мають бути налагоджені, але вони мають слугувати лише одному — досягненню результату.
  3. Уміння аргументовано відстоювати свою позицію. Переконувати інших — невід’ємна частина нашої роботи. Рекрутер володіє більш повною інформацією, ніж клієнт і кандидат окремо, й нерідко може бачити ситуацію по-іншому. Важливо вміти доносити свою точку зору, підкріплювати її конкретними аргументами.
  4. Вміння розбиратися в людях. Це вміння, яке приходить із досвідом. Аналізуйте ситуації, поведінку та мотиви людей, знаходьте закономірності, робіть висновки та користуйтесь ними у подальшому.
  5. Гнучкість. Процес рекрутменту — постійний. Такого поняття, як з 9 до 18, бути не може. Коли ви займаєтесь підбором персоналу, ви не можете обмежити свій робочий день. Клієнти і особливо кандидати повертаються до цих питань у зручний для них час. Якщо вам некомфортно, що ваш день не структурований, ви не зможете довго працювати в цій сфері.
  6. Стресостійкість. Рекрутмент — це робота з людьми. Не можна приймати близько до серця їхні реакції. Це реакції не на вас особисто, а на ситуацію, на обставини, на ваш дзвінок, на все, що завгодно.
  7. Терпіння і витримка. Не завжди швидкість досягнення результату залежить від вас. Executive search може бути довгим, а хедхантинг ще довшим. Якщо ви будете з цього приводу розпорошуватися, нервувати, переживати, швидше нічого не станеться. Ви зіпсуєте собі нерви та рано чи пізно вигорите.

І найважливіше — рекрутер повинен любити свою справу. Насправді, це умова для будь-якої професії. Щоб стати професіоналом, побудувати кар’єру, бути ефективним і реалізувати себе, потрібно любити те, чим ви займаєтесь.

Share