Головні помилки компаній на співбесідах

16945

Головні помилки компаній на співбесідах

Співбесіда часто сприймається винятково як можливість кандидата презентувати себе потенційному роботодавцю. Та не варто забувати, що інтерв’ю — це також і візитна картка компанії, яка багато може розказати пошукачеві про потенційного роботодавця. Від того, як пройде співбесіда, залежить не лише рішення компанії, але й вибір кандидата. Яких помилок найчастіше припускаються компанії на співбесідах з топ-менеджерами та як їх уникнути?

Недостатньо інформації

Здебільшого вакансії на топові позиції конфіденційні: їх не публікують в інтернеті, більше того — часто всередині компанії про них знає лише керівництво. При цьому нерідко замовники вимагають від рекрутерів, щоб вони не повідомляли інформацію про компанію потенційним кандидатам. Але як презентувати компанію кандидату, якщо вона вимагає зберегти повну конфіденційність? Навіть якщо ви не готові озвучувати назву своєї компанії, постарайтеся надати максимум інформації, яка допоможе зацікавити кандидата.

Занадто стислі терміни

Дуже часто компанії просять організувати співбесіду в дуже стислі терміни — буквально з сьогодні на завтра, навіть з сьогодні на сьогодні. При цьому не враховують, що кандидат працює. А якщо це топ-менеджер, у нього може бути дуже щільний графік, який складно змінити. Крім того, призначаючи зустрічі з жорстким дедлайном, ви демонструєте неповагу до кандидата і його часу. Намагайтеся призначати інтерв’ю хоча б за кілька днів. Пропонуйте відразу кілька варіантів дня і часу зустрічі, щоб кандидат міг вибрати комфортний йому варіант.

Непунктуальність

Співбесіда — це можливість для кандидата скласти перше враження про компанію, зробити висновки про те, як там побудовані процеси, яке ставлення до співробітників. Якщо ви призначаєте кандидатові інтерв’ю та запізнюєтеся на півгодини — будьте готові до того, що кандидат не захоче у вас працювати.

Неналагодженість комунікації

Не вибудуваний процес організації інтерв’ю зазвичай призводить до того, що кандидату дзвонить один представник компанії, зустрічає другий, проводить співбесіду четвертий — замість третього, у якого знайшлися важливіші справи. Як результат, кандидат дезорієнтований через кількість людей, які з ним контактують. Не тільки проведення, але і організація інтерв’ю — важлива частина процесу рекрутменту. Щоб уникнути неприємного подиву і роздратування, закріпіть за кандидатом одну контактну особу від компанії, яка буде супроводжувати його на всіх етапах.

Інтерв’ю на топ-посаду проводить менеджер з персоналу

Поширена помилка — коли з кандидатом на топову позицію проводить співбесіду не HRD, а менеджер з персоналу. Співбесіди на топові позиції завжди повинні проводити топ-менеджери. І навіть якщо інтерв’ю складається з декількох етапів, перша зустріч повинна бути з HRD, потім — з власником та / або радою директорів.

Співбесіда у форматі монологу

Співбесіда на топ-позицію — це в першу чергу діалог. Звичайно, кандидат говорить і розповідає про себе, але й роботодавець повинен щось дати взамін: більш детальну інформацію про компанію та  посаду, причини пошуку нового керівника та виклики, що перед ним стоятимуть, а також відповісти на питання кандидата.

Відсутність турботи про кандидата 

Якщо кандидат приїжджає з іншого міста або з іншої країни, потурбуйтесь про його комфортне перебування у вашому місті. Організуйте зустріч в аеропорту, дайте контактну особу, яка допоможе йому з побутовими питаннями. Не всі компанії займають ключові позиції в Fortune 500, не всі мають рівень Google чи Facebook. Працюйте над мотивацією людини, зацікавте її, у тому числі — уважним ставленням.

В цілому ж, у спілкуванні з кандидатами все — як у житті. Усі люблять і цінують одне й те саме — дотримання домовленостей, чесність, шанобливе ставлення. Дотримуйтеся цих принципів, і це стане значним плюсом у вашу користь в очах бажаного кандидата.

поділиться