5 помилок рекрутингових агентств

2

5 помилок рекрутингових агентств

Сьогодні ділимося з вами п’ятьма помилками, яких найчастіше припускаються рекрутингові агентства у своїй роботі.

Помилка № 1. Формальний підхід до заявки.

Часто агентства підходять до запиту клієнта поверхнево. Замість того, щоб приділити час діалогу, приїхати на зустріч, поставити клієнту питання, агентство отримує заявку і починає її опрацьовувати. Не дивно, що при такому підході вкрай складно знайти кандидатів, які відповідають запиту роботодавця — адже немає глибокого розуміння цього запиту. Коли мова йде про закриття управлінських позицій або пошуку рідкісних фахівців, необхідно розуміти якомога більше нюансів про позицію, стан речей у компанії, особистісні очікування від кандидата тощо.

Помилка № 2. Телефонне інтерв’ю з кандидатов замість особистої зустрічі.

Дуже часто робота агентства з кандидатами закінчується телефонним інтерв’ю, без очної співбесіди. З нашого багаторічного досвіду, жодна телефонна розмова не зможе дати повну картину про кандидата. Ні комп’ютер, ні людина не здатні оцінити іншого тільки через телефон. Особиста зустріч — обов’язковий пункт при співбесіді на управлінську позицію.

Помилка № 3. Неповноцінний супровід процесу рекрутменту.

Замість того, щоб попроситися на зустріч роботодавця з кандидатом, подивитися, як проводиться співбесіда, на що звертається увага, кандидата просто відправляють на зустріч. Нерідко він йде на співбесіду практично наосліп — не знаючи, з ким саме з компанії він зустрічається, який формат зустрічі, скільки буде етапів співбесіди. Більше того, навіть після самої співбесіди не кожне агентство дізнається зворотний зв’язок — як пройшла зустріч, про що говорили, який результат, які подальші кроки.

Помилка № 4. Кандидат отримав оффер — робота виконана.

Коли кандидату роблять пропозицію, багато агентств прирівнюють це до закритої позиції і розслабляються. Насправді, в проміжок часу між отриманням офферу і виходом кандидата на роботу може трапитися все що завгодно. Кандидат може отримати інший оффер або контроффер, може передумати тощо. Чим ретельніше агентство супроводжує кандидата на всіх етапах аж до його виходу на роботу, тим більше шансів не пропустити важливе і довести справу до кінця.

Помилка № 5. Недооцінювання періоду адаптації.

Навіть якщо агентство супроводжує кандидата, дуже часто воно зупиняє супровід відразу після його виходу на роботу: ми закрили позицію, далі — хоч потоп. Недооцінка періоду адаптації нового співробітника — одна з фатальних помилок, яка може звести до нуля всю виконану роботу з пошуку та залучення фахівця.

Важливо продовжувати комунікацію з кандидатом після його виходу на роботу, цікавитися його справами та обстановкою на новому місці. Рекрутер повинен за необхідності бути другом та психологом для свого кандидата і комунікатором між кандидатом і компанією. Часто кандидат, ставши співробітником, може щось недоговорювати своєму роботодавцю, але спокійно поділиться цим з рекрутером, якщо у них склалися довірчі відносини.

Якщо ви хочете залучити рекрутингове агентство, дізнайтеся якомога більше про нього і його підходи до роботи. Ось перелік питань, яким рекомендуємо приділити особливу увагу:

  • Які джерела пошуку ви використовуєте?
  • Як побудований процес підбору — від отримання заявки до виходу кандидата на роботу?
  • Як ви супроводжуєте ваших кандидатів?
  • В якому форматі відбувається зустріч з кандидатом?
  • Який у вас відсоток замін?
  • Хто саме у вашому агентстві буде закривати позицію? Який досвід у цієї людини? Чи закривала вона аналогічні позиції?
  • Чи є у вашого агентства досвід залучення кандидатів у моїй сфері?
Share