Майбутнє рекрутменту: 7 прогнозів від Linkedin

440033 PEIY6X 620

Майбутнє рекрутменту: 7 прогнозів від Linkedin

Як зміниться роль рекрутера та рекрутменту через 5 років? Нещодавно Linkedin оприлюднив результати дослідження «Майбутнє рекрутменту», в якому ділиться 7 ключовими прогнозами розвитку галузі.

Прогноз #1: Рекрутинг стане ще важливішим, ніж сьогодні.

Згідно з даними LinkedIn, попит на фахівців з підбору персоналу з 2016 року зріс на 63% і продовжить зростати. Чому? Талант матиме ще більше значення. Оскільки автоматизація бере на себе найбільш повторювані задачі, робота, яка залишається людям, буде більш творчою, менш передбачуваною і більш важливою для бізнесу в цілому.

Прогноз #2: Плани підбору персоналу в компаніях стануть ще більш гнучкими.

Опитування тисяч фахівців з рекрутингу показало, що топ-пріоритет рекрутингових команд на найближчі 5 років — стрімка зміна планів підбору персоналу (65% респондентів). Бізнес-моделі, ринки, цілі сучасного бізнесу швидко змінюються, і рекрутинг команди мають встигати за цими змінами.

Прогноз #3: Рекрутери впливатимуть на бізнес-стратегію.

Стратегічне мислення, розв’язання проблем і загальна ділова хватка будуть так само важливі, як і знання усіх аспектів підбору персоналу. У цій більш стратегічній ролі рекрутери будуть розповідати бізнесу, коли потрібно наймати нових працівників, а не навпаки.

Прогноз #4: Рекрутери приділятимуть більше уваги стратегічним метрикам та вимірюватимуть бізнес-результати рекрутменту.

Сьогодні багато компаній не відстежують найбільш корисні для бізнесу метрики рекрутменту. 88% опитуваних погоджуються, що показник якості найму важливіший за показник часу, витраченого на залучення співробітника (74%).

Прогноз #5: Інвестування у нові інструменти та технології стане ключем до підвищення ефективності рекрутингових команд.

Так вважають 68% опитаних професіоналів. На другому місці — гнучкіші умови роботи (59%) та більше можливостей для професійного розвитку (51%).

Технології не замінять рекрутерів, але значно заощадять їхній час. Наприклад, компанії, що впровадили асинхронні відеоінтерв’ю (де кандидати подають відеозаписи своїх відповідей) скоротили тритижневий процес скринінгу до 48 годин.

Прогноз #6: Залучення пасивного таланту, аналіз даних про таланти та консультування бізнес-лідерів стануть ключовими навичками для рекрутерів.

Ці навички досить цінні й сьогодні, але через п’ять років вони будуть взагалі незамінними для ефективного рекрутера, — так вважають понад 80% опитаних.

Прогноз #7: Рекрутингові команди поповнюватимуться не рекрутерами. 

Багато компаній сьогодні розширюють свої команди з підбору персоналу не рекрутерами. Ось топ-3 спеціальності, які будуть критичними для департаменту з рекрутменту через 5 років: спеціалісти із залучення талантів (47%), спеціалісти з рекрутмент маркетингу (45%), технічні спеціалісти з рекрутменту (43%).

Завантажити звіт The Future of Recruiting: 7 Ways Your Role Will Change можна за посиланням.

поділиться