5 причин, чому співробітники звільняються у перші місяці роботи і як цього уникнути

374763 PBDZE9 663 1

5 причин, чому співробітники звільняються у перші місяці роботи і як цього уникнути

Дарина Віленська, співвласниця та партнер Recruitment Partnerstvo — про те, чому звільняються нові співробітники та як цьому запобігти.

Перші місяці роботи нового співробітника — найкритичніші. Саме вони покажуть, наскільки компанія і співробітник підходять один одному насправді. Існує маса причин, через які людина може звільнитися у перші місяці роботи, ось лише деякі з них:

1. Не налагоджений процес занурення нового співробітника в робоче середовище

Для кожного з нас нова робота — це стрес. Якщо компанія недооцінює роль знайомства новачка з командою і робочими процесами — висока ймовірність, що він відчуватиме дискомфорт. Знайомство з командою, екскурсія по офісу, підготовлене робоче місце, вітальний мейл, вступний тренінг — все це не потребує надзусиль і додаткових витрат, але допоможе новій людині швидше адаптуватися.

2. Відсутність зворотного зв’язку і супроводу

Для ефективної адаптації важливо проводити регулярні зустрічі нового співробітника з безпосереднім керівництвом. Керівник повинен допомогти розписати план роботи нового члена команди на 3 місяці й щомісяця його коригувати. Але і цього недостатньо: в ідеалі проводити щотижневі зустрічі, проходитись по статусу виконання завдань, з’ясовувати, які ресурси необхідні працівникові для їх успішного виконання.

3. Невідповідність очікуванням

Нові співробітники частіше приймають рішення про звільнення, якщо їхні очікування та/або обіцянки роботодавця не відповідають фактичному стану речей в компанії. Щоб уникнути цього, роботодавець на етапі найму повинен бути максимально відкритим і чесним.

4. Не побудовані процеси в компанії

Дублювання функцій, неузгодженість дій членів команди або департаментів, розмита схема прийняття ключових рішень — все це негативно впливає на нового співробітника і може підштовхнути його до звільнення. І навіть якщо новий співробітник не боїться такого стану речей і готовий допомогти налагодити процеси — йому потрібна допомога і підтримка керівництва.

5. Відсутність повноважень і постановка нездійсненних завдань

Припустимо, кандидат приходить в компанію на управлінську позицію. Через деякий час на практиці він з’ясовує, що не має фактичних повноважень, або ці повноваження суттєво обмежені. Перед ним стоять завдання, з якими він не може впоратися, оскільки не впливає на прийняття рішень у компанії й не володіє необхідними ресурсами. Цей пункт можна теж віднести до невідповідності очікувань. Важливо чесно розповісти кандидатові про реальний стан речей у компанії, можливі складнощі та підводні камені, при цьому чітко позначити очікування від нового співробітника і ресурси, які будуть йому надані для виконання завдань.

В цілому, на рішення співробітника про звільнення може вплинути багато факторів, в тому числі особисті обставини. Ви не можете передбачити все, і це нормально. Але ви точно можете мінімізувати ймовірність того, що людина піде, за допомогою ефективної адаптації на новому місці та прозорої комунікації.

поділиться